logo

13 maja 2016

Uczestnicy Forum Technologii - IED, BREF, BAT, BEP zwiedzili Elektrociepłownię BĘDZIN Sp. z o.o.

W dniach 12– 13 maja br. odbyła się II edycja Forum Technologii - IED, BREF, BAT, BEP. Emisje przemysłowe, dostępne technologie, organizowane przez Powermeetings.

Patronami honorowym Forum byli.: Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, Miasto Czeladź i Miasto Będzin, honorowym gospodarzem była Elektrociepłownia BĘDZIN Sp. z o.o. natomiast  partnerami merytorycznymi firmy: SBB Energy S.A., Clyde Bergemann Polska Sp. z o.o. oraz SGS Polska Sp. z o.o.

 

Tematem przewodnim Forum była Dyrektywa IED oraz projekt konkluzji BAT. Jest to temat szczególnie istotny dla instalacji energetycznych, które mają coraz wyższe wymogi środowiskowe w tym zakresie. Dla bardzo wielu takich instalacji w Polsce nowe standardy emisyjne stanowią cel niemożliwy do realizacji od 1 stycznia 2016 r., (tj. od dnia wejścia w życie nowych, zaostrzonych standardów emisyjnych obowiązujące dla większości instalacji spalania paliw) bez dokonania stosownych inwestycji.

Elektrociepłownia BĘDZIN Sp. z o.o. jest Spółką która postanowiła sprostać nowym wymaganiom i postawiła na inwestycje w zakresie ochrony środowiska rozpoczynając budowę instalacji odsiarczania i odazotowania spalin o wartości netto 129 975 000,00 zł.

W trakcie forum najważniejsze dla Spółki inwestycje zaprezentowali Pan Marek Mrówczyński – Prezes Zarządu Elektrociepłowni BĘDZIN Sp. z o.o. oraz Pan Krzysztof Kwiatkowski – Prezes Zarządu Elektrociepłowni „Będzin" S.A. oraz Prezes Zarządu Towarzystwa Finansowo- Leasingowego Energo-Utech S.A. jako firmy finansującej rozpoczęty proces inwestycyjny.

W dniu 13 maja br. Elektrociepłownia BĘDZIN Sp. z o.o. gościła uczestników forum. Gości po terenie Spółki oprowadził Dyrektor ds. Rozwoju Pan Józef Kijak, który zaprezentował obiekty związane z trwającą nową inwestycją instalacji odsiarczania i odazotowania spalin w Elektrociepłowni BĘDZIN Sp. z o.o. , główne urządzenia technologiczne Spółki (turbinę i kotły) oraz ciąg przygotowania wody i ciąg nawęglania.

 

Więcej informacji o forum dostępnych jest na stronie